| Dostupnosť: | |
|---|---|
MH-CHP
MINGHUNG
Ⅰ .Topoľ
1. Prostredie rastu a globálny pôvod topoľa
Celé topoľové drevo: Týka sa situácie, keď 100 % drevných surovín použitých na výrobu drevotrieskových dosiek pochádza z topoľov. Topoľ je rýchlo rastúca drevina s relatívne mäkkou textúrou a rovným zrnom. Je to jedna z bežne používaných surovín na výrobu drevotrieskových dosiek.
Suroviny majú pomerne široký zdroj (predovšetkým v rýchlorastúcich oblastiach výsadby topoľov), s krátkym rastovým cyklom a potenciálne nižšími nákladmi; farba dosky je svetlá a jednotná; a textúra je mäkká, čo uľahčuje spracovanie.
Rastové prostredie: Topoľ je nenáročný na svetlo, rýchlo rastúci druh, znáša extrémne chladné (-40°C) a zásadité pôdy (pH 8–8,5), s hlbokými koreňmi pre odolnosť voči vetru. V horúcich a vlhkých oblastiach je však zraniteľný voči škodcom.
Globálny pôvod:
Sibír, Rusko: Najväčšia produkčná zóna na svete, ktorá produkuje topoľ s vysokou hustotou v chladnom a suchom podnebí.
Východná Severná Amerika: 'Žltý topoľ' pochádzajúci z Pennsylvánie (americký tulipán), známy pre priamu zrnitosť a ľahkú húževnatosť.
Čínske plantáže: Intenzívne farmy v povodiach Huang-Huai-Hai a Yangtze (napr. Dafeng, Jiangsu) umožňujú 10-ročný cyklus zberu.
2. Štyri výhody topoľového panenského materiálu
Nulové kontaminanty: 100% čisté konáre (žiadny recyklovaný odpad), eliminujúce kovové/chemické zvyšky a riziká delaminácie.
Vynikajúce vlastnosti vlákien: Dlhé, mäkké vlákna (o 30 % dlhšie ako zmiešané drevo) zvyšujú vnútornú pevnosť spoja (≥0,45 MPa).
Prispôsobivosť opracovania: Bledé, rovnomerné drevo zlepšuje priľnavosť dyhy a znižuje chyby pri CNC spracovaní o 20 %.
Udržateľné získavanie zdrojov: Rýchly rast (10-ročná splatnosť) zaisťuje stabilnú dodávku v súlade s certifikáciou FSC.
Ⅱ .Výrobný proces

Fáza spracovania suroviny (zabezpečenie kontinuálneho kŕmenia)
1. Odkôrňovanie a umývanie guľatiny
Vybavenie: Dvojprechodový bubnový odkôrňovač + vysokotlaková umývacia nádrž
Postup: Topoľové konáre/vrchy sa odkôrnia (zvyšok kôry <1 %) a umyjú, aby sa odstránil piesok, čím sa zabráni oderu zariadenia.
Kapacita: ≥60 ton/hod (na základe hustoty sušiny dreva 0,4 t/m³, s dennou potrebou surovín 800 m³).

2. Štiepanie a odlupovanie
Výbava: Prstencový vločkovač (priemer kotúča 1 600 mm, výkon 400 kW)
Proces: Drevo sa reže na 30-50 mm dlhé x 0,2-0,5 mm hrubé vločky; povrchové vločky sú sekundárne brúsené na 0,1 mm.
Precision Control: Systém triedenia oddeľuje nadrozmerné vločky (jadrová vrstva 60%, povrchová vrstva 40%).

Sušenie a preosievanie (kontrola kvality jadra)
1. Triple-Pass Drum Sušenie
Vybavenie: Plynová trojpriechodová sušička (180–220 °C horúci vzduch)
Proces:
Jadrové vločky: Sušenie pri vysokej rýchlosti na 5–7 % vlhkosti (zabraňuje predtvrdnutiu).
Povrchové vločky: Sušenie pri nízkej rýchlosti na 8–10 % vlhkosti (zabraňuje lámavosti).
Kapacita: 12 ton odparovania vody/hodinu; 45 ton spracovaných mokrých vločiek/hod.

2. Viacvrstvové skríning
Vybavenie: 4-vrstvová pravdepodobnostná clona + separátor prietoku vzduchu
Funkcia: Odstraňuje hrubé zvyšky (>2 mm) a prach (<0,2 mm), čím zaisťuje jemnosť povrchových vločiek.

Miešanie a tvarovanie lepidiel (ekologický a štrukturálny kľúč)
1. Aplikácia diferencovaného lepidla
Vybavenie: Vysokorýchlostný prstencový mixér (chyba dávkovania lepidla ±1,5%)
Proces:
Jadrové vločky: Nastriekané lepidlom MDI triedy E0 (obsah sušiny ≥98 %, dávkovanie 8–10 %).
Povrchové vločky: Nastriekané modifikovaným UF lepidlom triedy E1 (3% lapač formaldehydu, dávkovanie 12–15%).

2. Gradient Mat Forming
Vybavenie: formovač prúdenia vzduchu (rýchlosť 30 m/min)
Kontrola štruktúry:
Vrstva |
Hustota (kg/m³) |
Orientácia vločiek |
Povrch |
750 – 800 |
Horizontálne zarovnanie |
Jadro |
650 – 700 |
Náhodné rozdelenie |
Spodná časť |
750 – 800 |
Horizontálne zarovnanie |
Lisovanie za tepla (stupeň kapacity jadra)
Nepretržité lisovanie
Vybavenie: 8,5 stôp šírka × 23,4 m dĺžka kontinuálny lis (rýchlosť oceľového pásu 1 000 – 1 200 mm/s)
Parametre:
Teplota: 200–220 °C (povrch) / 180–200 °C (jadro)
Tlak: 300 bar (počiatočný) → 50 bar (udržiavanie)
Čas: 3–4 sek./mm hrúbka (napr. 70 sek. pre 18mm dosku v lise).
Výpočet kapacity:
Rýchlosť lisovania: 1 100 mm/s = 66 m/min
Denný výkon = 66 m/min × 60 min × 24 h × 2,55 m šírka × 0,018 m hrúbka × 0,85 účinnosť ≈ 660 m³
Ročná kapacita = 660 m³/deň × 300 dní = 198 000 m³ (dosahuje 200 000 m³)

Dokončenie a kontrola kvality (zabezpečenie zhody E1)
1. Kalibračné brúsenie
Vybavenie: Obojstranná 4-hlavová brúska (hĺbka brúsenia 0,2–1,5 mm)
Presnosť: Tolerancia hrúbky ±0,15 mm; drsnosť povrchu Ra ≤3,2μm.

2. Online systém kontroly kvality
Monitorovanie hustoty: γ-lúčový denzitometer skenuje gradient hustoty prierezu (pomer cieľový povrch/jadro: 1,15–1,25).
Testovanie emisií: Vzorka formaldehydu sa odoberá každé 2 hodiny (klimatická komora ≤0,124 mg/m³).
3. Orezávanie a stohovanie
Vybavenie: Vysokorýchlostná multipíla (presnosť rezu ±0,5 mm) + Robotický stohovací systém
Špecifikácie: Vlastné veľkosti (bežné: 2440×1220/1830 mm; hrúbka 6–40 mm).

Environmentálny a energetický manažment
Úprava výfukových plynov: Emisie z lisu spálené prostredníctvom RTO (odstránenie VOC > 99 %); výfuk zo sušičky mokrý.
Rekuperácia tepla: Lisovacia chladiaca voda recyklovaná na predhrievanie dreva, čím sa znižuje spotreba plynu o 15 %.
Využitie odpadu: Posypový prach ako palivo do kotla; ozdoby opätovne použité v jadrovej vrstve.
Kľúčové údaje pre priemyselnú výrobu
Metrické |
Parameter |
Ekonomický vplyv |
Rýchlosť linky |
1 100 mm/s (18 mm doska) |
Jednozmenný denný výkon: 660m³ |
Miera úspešnosti |
≥99,2 % (online kontrola kvality) |
Ročné zníženie odpadu: 2,4 milióna jenov |
Energia na tonu |
Plyn 85m³ + Výkon 120 kWh |
18% zníženie nákladov v porovnaní so staršími linkami |
Práca na smenu |
8 pracovníkov (plná automatizácia) |
o 40 % nižšie náklady na prácu |
Ⅲ .200 000 m³ Ročný
Táto výrobná kapacita je stredne veľká a mierne väčšia.
Konfigurácia zariadenia: Kontinuálny lis so šírkou 8 stôp (napr. Yalian/Dieffenbacher) pracuje 24 hodín denne, 7 dní v týždni pri ≥1000 mm/s, pričom vyrába dosky s plnou špecifikáciou (2440 × 5490 mm, hrúbka 6–40 mm).
Kontrola kvality: Centrálna kontrolná miestnosť monitoruje vlhkosť, roztieranie lepidla a teplotu, čím zabezpečuje ≥99% rýchlosť dávkovania.
Ekonomický vplyv: výnosy s <3-ročnou návratnosťou investícií.
Ⅳ . Stupeň ochrany životného prostredia E1
Toto je medzinárodne všeobecne uznávaná úroveň emisného limitu formaldehydu pre umelé dosky. Podľa čínskej národnej normy GB 18580-2017 (a jej ekvivalentných medzinárodných noriem, ako sú EN 717-1, CARB P2 atď.), stupeň E1 vyžaduje, aby emisie formaldehydu boli ≤ 0,124 mg/m³ (v metóde klimatickej komory). V súčasnosti ide o bežnú triedu na trhu, ktorá spĺňa základné požiadavky na ochranu vnútorného prostredia.
1.Globálny systém klasifikácie úrovní emisií formaldehydu panelov na báze dreva
Štandardný systém |
Stupeň prísnosti klasifikácie |
Kľúčové limitné hodnoty (jednotka: mg/m³) |
Čínska národná norma GB 18580 |
ENF > E0 > E1 |
Trieda E1: ≤ 0,124 (použitím metódy klimatickej komory) |
EU EN 717-1 |
E1 (jediná povinná úroveň) |
Úroveň E1: ≤ 0,124 |
Spojené štáty americké CARB |
NAF > ULEF > CARB2 |
Úroveň CARB2: ≤ 0,11 (ekvivalent E1+) |
Japonsko JIS A 1460 |
F☆☆☆☆ > F☆☆☆ |
F☆☆☆ (trieda E0): ≤ 0,5 (podľa spôsobu sušenia) |
2. Kľúčové výrobné technológie na dosiahnutie úrovne E1
2.1 Kontrola lepidla
Druh lepidla |
Miera emisií formaldehydu |
Použiteľné scenáre |
E1 Močovino-formaldehydové lepidlo |
0,08-0,12 g/100 g |
Základná vrstva (nízka cena) |
MDI lepidlo |
Nebol zistený žiadny formaldehyd |
Povrchová/špičková doska (drahšia) |
Sójový proteínový gél |
0,03 g/100 g |
Kompletná štruktúra (slabá odolnosť voči vode) |
2.2 Optimalizácia procesov
Absorbér formaldehydu: Pridajte melamínový modifikátor (koncentrácia ≥ 3%)
Parametre lisovania za tepla:
Teplota: 200 - 220 ℃ (na urýchlenie odparovania formaldehydu)
Čas: Tlak na každý milimeter hrúbky ≥ 3 sekundy (na zabezpečenie úplného vytvrdnutia lepidla)
2.3 Techniky dodatočnej úpravy
Mikroporézny tmel: Nastriekajte roztok nano-SiO₂ na povrch dosky (znižuje únik voľného formaldehydu)
Ošetrenie amoniakom: Zaveďte plynný amoniak (NH₃ + CH₂O → urotropín) do vytvrdzovacej komory
Ⅴ .Vlastnosti a výhody výrobnej linky
1. Špecializované suroviny: Tento prístup so zameraním na topoľové drevo uľahčuje štandardizáciu a optimalizáciu obstarávania surovín, skladovania a procesných parametrov, pričom zabezpečuje stálosť farby a výkonu produktu.
2. Vysokokvalitná surovina: Použitím čistého topoľového dreva zabezpečujeme čistotu surovín od samého začiatku, čím sme položili základ pre výrobu vysokokvalitných drevotrieskových dosiek s vynikajúcimi fyzikálnymi a mechanickými vlastnosťami a spĺňajúcich normy ochrany životného prostredia (stupeň E1).
3. Environmentálna zhoda: Norma E1 je základnou hranicou pre vstup na bežný trh (najmä v oblasti bytového zariadenia a dekorácií). Táto výrobná linka jasne naznačuje, že produkty spĺňajú túto normu.
4. Účinok z rozsahu: S ročnou výrobnou kapacitou 200 000 metrov kubických má určité výhody z rozsahu, čo pomáha znižovať výrobné náklady na jednotku (zdieľaním fixných nákladov) a zvyšuje konkurencieschopnosť na trhu.
Ⅵ .Cieľový trh a aplikácie
Výroba nábytku: Najväčšia oblasť použitia drevotrieskových dosiek, používaných na výrobu korpusov skriniek, priečok, zásuvkových dosiek atď. panelového nábytku (zvyčajne vyžadujúce dyhovanie alebo tmelenie hrán).
Interiérová dekorácia: Používa sa ako podlahový základný materiál (intenzívne podlahy), stenové panely, priečky, stropy atď.
Baliaci priemysel: Výroba paliet, baliacich boxov atď.
Ostatné: Jadrové dosky dverí, stojany atď.
Kontaktujte nás pre bezplatnú cenovú ponuku ešte dnes!
Naše kontakty:
Whatsapp: +86 18769900191 +86 15589105786 +86 18954906501
Email: osbmdfmachinery@gmail.com